تبلیغات
سیستم عامل اندروید - اصول کار با وان نوت (نرم‌افزارهای آندروید )
 
سیستم عامل اندروید
                                                        
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : sh mirzaei
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

 

چنانچه می‌دانید اکثر برنامه‌های ویرایشی کامپیوتری (اعم از ویرایش عکس و متن و فیلم و ...) جهت ذخیره‌سازی اطلاعات یک فایل را در رایانه ایجاد می‌کنند. وان‌نوت به عنوان یک برنامه جمع‌آوری و طبقه‌بندی اطلاعات این حد و مرز را شکسته و اطلاعات را به صورت پوشه‌های تودرتو و فایل‌هایی در داخل آنها ذخیره می‌کند؛ یعنی همان کاری که با ایجاد دستی پوشه‌ها برای طبقه‌بندی فایل‌های دیگر برنامه‌ها امکان‌پذیر بوده است.

وان‌نوت جهت طبقه‌بندی اطلاعات پنج طبقه اصلی دارد که با احتساب اینکه یکی از طبقات آن قابل تودرتو شدن را دارد، می‌توان بصورت نامحدود برای اطلاعات طبقه‌بندی کرد.طبقه‌بندی اطلاعات در وان‌نوت بدین شرح است:

دفترچه  : Notebook  : بالاترین سطح ذخیره‌سازی اطلاعات است که به شکل پوشه ذخیره می‌شود و شامل گروه‌فصل‌ها و فصل‌ها می‌باشد.

گروه فصل  : Section Group :سطح پایین‌تر ذخیره‌سازی اطلاعات است که به شکل یک پوشه داخل پوشه دفترچه ذخیره‌ می‌شود و شامل گروه‌فصل‌های دیگر و فصل‌ها می‌باشد.

فصل  : Section : سطحی از ذخیره‌سازی است که شامل صفحات یادداشت‌ها می‌شود. فصل به صورت قایل در حافظه رایانه ذخیره می‌شود.

صفحه  : Page : صفحات جهت وارد کردن اطلاعات است. اطلاعاتی که در قسمت ویرایش وان‌نوت درج می‌کنید در صفحات ذخیره می‌شوند. البته تمام صفحات یک فصل در فایل مربوط به آن فصل ذخیره می‌شوند و هر یک فایل جداگانه‌ای ندارند.

زیرصفحه  : Subpage : همان صفحه هستند که با یک تورفتگی در سربرگ صفحات نمایش داده شده و زیرمجموعه یک صفحه قامداد می‌شوند و می‌توان مطالب جزیی درباره مطالب یک صفحه مثل نقد و ابهام و ... را در این قالب ذخیره کرد.

این نکته شایان ذکر است که برای نوشتن یک یادداشت در وان‌نوت حتماً نیازمند حداقل یک دفترچه و یک فصل و یک صفحه هستید.

اما مطلب بسیار مهم اینکه وان‌نوت بر خلاف اغلب برنامه‌ها در ابتدا از شما نام دفترچه و محل ذخیره‌سازی را می‌پرسد و سپس بصورت خودکار تغییرات شما را در همان لحظه ذخیره می‌کند. این کار جهت حفظ اطلاعات شما از خطراتی همچون رفتن برق یا هنگ کردن سیستم و ... است که ویژگی بسیار عالی وان‌نوت محسوب می‌شود. پس مطالب خود را در وان‌نوت بنویسید و خارج شوید. سئوال همیشگی برنامه‌های دیگر که "تغییرات را ذخیره کنم؟ " مشاهده نخواهد شد.

؛ تاریخچه برنامه وان‌نوت: برنامه وان‌نوت در سال ۲۰۰۳ میلادی بصورت یک برنامه جدای از آفیس ۲۰۰۳ نصب می‌شد و البته کارآیی آن کمتر از وان نوت فعلی بود. به مرور که کاربران وان‌نوت پیشنهادات خود را جهت رفع کاستی‌های آن به مایکروسافت دادند و افزونه‌های مختلفی برای آن نوشته شد، مایکروسافت نسخه جدید آن را در نسخه ۲۰۰۷ آفیس قرار داد. فعلاً نسخه ۲۰۱۰ وان‌نوت به عنوان نسخه آخر این نرم‌افزار با تغییر شکل ظاهری وان‌نوت و تبدیل منوهای ثابت آن به منوهای سیار و روبانی و اضافه نمودن چند قابلیت دیگر در بازار موجود است.

برای گذراندن دوره های تخصصی برنامه نویسی و شبکه به شرکت بین المللی اموزش علوم و فناوری اطلاعات سروش سپاهان ( سیتکو) مراجعه نمایید

نوع مطلب :
برچسب ها :